Gardróbszekrény típusok: melyiknek mi a legfőbb előnye?
Mi a különbség gardrób és gardróbszekrény között? Igen, jól olvastad: ezeket a megnevezéseket valójában kétféle értelemben is használhatjuk. Az egyik – amely most nem is cikkünk tárgya – egy egész helyiségre, szobára vonatkozik. Ez tulajdonképpen egy helyiségnyi ruhatárolót jelent. A gardróbszoba vagy önállóan, a hálószoba végén helyezkedik el (abból nyílik), vagy a háló és a fürdőszoba között.
Vele ellentétben a gardróbszekrény “csupán” egy kisebb részét alkotja a helyiségnek. Ez egyetlen bútordarab, amelynek több típusát is elkülöníthetjük. Létezik például a szobába beépített és különálló, toló- és nyílóajtós, valamint egyénileg tervezett is.
A webáruházunkban kapható Telane nyílóajtós gardróbszekrény fehér színével, praktikus kialakításával megkönnyítheti a reggeli ruhakeresgélést. Ideális skandináv és modern stílusú terekbe egyaránt.
A gardróbszekrény típusai, az egyes fajták előnyei
Itt az ideje, hogy kicsit jobban is górcső alá vegyük az egyes fajtákat – külső és belső felépítésük szerint.
A külső felépítésük alapján kétféle csoportosítással élhetünk. Az egyik az ajtaja szerinti: választhatunk ugyanis nyílóajtós és tolóajtós gardróbszekrényeket is a hálószobába, vagy bármely más helyiségünkbe. A nyitható ajtós előnye, hogy belsejét áttekinthetjük szinte azonnal. Így reggel, a ruhákat is szinte rögtön meg tudjuk találni, valamint az esetlegesen pluszban belepakolt, kedvenc tárgyainkat is.
A tolóajtós szekrények viszont kevesebb helyet foglalnak (nem kell szélesre tárni az ajtókat). Emellett nagyon halkan is záródnak, komfortosabb így mozgatni az ajtajukat. Azonban nem lehet azonnal átlátni, mi van bennük – így ha ez fontos számunkra, érdemes például egy LED-lámpát szerelni a belsejükbe. E két típus mellett pedig vannak még az egyedi tervezés és paraméterek szerint készült, exkluzív darabok.
Ami pedig a szekrények különállását illeti: a beépített típusokat maximálisan ki tudjuk használni. A padlótól plafonig érő darabok anyagigénye is kevesebb, így egyéni tervezés esetén rengeteg költséget takaríthatunk meg alkalmazásukkal. Ezeket a gardróbszekrényeket azonban nem tudjuk magunkkal vinni egy esetleges költözéskor – míg a különálló darabokat igen.
Különbségek belső felépítés alapján
Egy másik csoportosítási alap a szekrények belső felépítése szerinti. Ennek alapján lehetnek:
- akasztósak: a ruhaakasztó sínnel ellátott darabok alkalmi ruháink tárolására lehetnek a legalkalmasabbak. Ezekhez minimálisan 60 cm-es helyre van szükség a szekrényben, hogy ne akadjanak össze kedvenc darabjaink.
- polcosak: a legtöbb valószínűleg belőlük van egy gardróbban, az összehajtogatható ruháinkhoz praktikusak.
Mindezt esetenként fiókok egészítik ki, a zoknik és a fehérneműk számára.
Hogyan helyezhetjük el a gardróbokat?
Itt alapvetően két lehetőség közül választhatsz: a szabadon álló, illetve a faltól falig érő. Mindegyik más esetben lehet számodra ideális.
A szabadon álló például egy kifejezetten látványos darab – így bármilyen nappaliba ideális. A faltól-falig elhelyezhetőnek pedig két esetben van a legtöbb értelme: egyrészt akkor, ha egy adott falüregbe illesztenéd be, másrészt pedig, ha egy teljes falszakasz beépítése a cél.
Te már tudod, milyen gardróbszekrény mutatna a legjobban lakásod valamely helyiségében? Válaszd ki kínálatunkból a kedvencedet! Ha pedig még több, igényes bútorra vágysz, böngészd végig főoldalunk kategóriáit!